Sufiforum.com

2009'da başlayan SUFİFORUM'da İslam; İslam Tasavvuf Geleneği ile ilgili her türlü güncel ya da 'eskimez' konular yer almaktadır. İçerik yenilemeleri tasavvuf.name sitesinden sürdürülmektedir. ALLAH YÂR OLSUN.

Giriş |  Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Armageddon savaşı, 2012, Mehdi a.s
MesajGönderilme zamanı: 20.09.09, 22:39 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ebu Hanif yazdı:
nakshi yazdı:

ebu hanif arkadaşım ben cübbeli Ahmet hoca ya gülerdim bir asır sonra mehdi as gelecek demesine, sende iyice abartmışsın. imamı rabbani hz. lerinin mektubatına aşikardır o hoca da ona söylesen oda güler buna. bu bir yanlış yorumdan ziyade fantezi olarak adlandırabilirim.... artık alametler bellidir. olan olaylara gözünüzü kapatmayın. iki tane belirtisi kaldı biri şu anda yaşanıyor diğerinede çok az kaldı Allah o günleri göstersin.

yok anlamadığım sizin gözünüz dışarıya kör mü? görmüyormusunuz pisliği. ben avrupada okuyorum bir fitne bi fitne türkiyeye geliyorum hiç bi değişikliği yok. yani siz nerde yaşıyorsunuz....

yukarıdaki yazının sahibi belli : mehmet oruç. göremeyen ya da kör olan biri varsa hem kendisi hem de peşinden gittikleridir. ben imamı rabbaniye isnat edilerek söylenen bir iddiayı "Mehdiye daha 6 asır var" ı ortaya koydum.

bu adamın doğru söylediği ya da salladığı mektubatta vardır.bu forumda bulunan "mektubat aşıkları" bir cevap verirler herhalde. ;)

mektubat ilmine aşikar olan zaten söyleyecektir bir başka bin yılın olmadığını ki bir başka yüzyıl varmıdır tartışılır...

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 21.09.09, 11:16 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Mehdi aleyhisselamın çıkışını çok yakın görüp ilk bekleyenler bizler değiliz. Bizden önce niceleri bekleyip göreceğiz demişlerdir ama şu ana kadar bekleyenler bir şey elde edemediler. Bekleme sırası bizde :) Gelmesine daha var diyenler de var tabi. Gelmesi çok çok yakın olsa ve konuşulmasına izin var ise mürşidi kamillerden haber gelmesini beklerdim. Yakın ama haber çıkmıyor ise belki de cemaatleriyle beraber Mehdi aleyhisselamın ordusuna katılacaklarını düşünüyorlardır.

Allahu alem.

Bilebileceklerini düşündüklerime soramadığım sürece bizce meçhuldür :) Kitap fuarında Kadir Mısıroğlu'na bir soru sorayım dedim de neden müteşabihat ile uğraştığımızdan dem vurmuştu :) Soru da kendilerini muhabbeti olduğunu bildiğim Şeyh Nazım hz.lerinin, Mehdi'nin yedi vezirini açıkladığı kitabında isimlerini göstermekle idi.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 21.09.09, 11:58 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

ama mehdi birden çıkacaktır aşikar olarak. yani herkez onu bilecek de sonradan mehdiymiş gibi harun yahya yorumlarına katılmıyorum. bu savaş şimdiden alevlendi. irana saldırdımı tamamdır diyeceğiz heralde. sonra iki üç yıl bir kargaşa durumu bu arada arabistanın bölünmesi rusların amuk a yakında yere konuşlanması(tartus limanı) bu tip bilinmeyen şeylerin sadece beklenmesi lazım. şeyh nazım efendinin bir sözü geldi aklıma.. 60 yıldır bekliyorum:D ama siz çok şanslısınız diyordu. ki ölmeden evvel Allah kavuştursun dedi sohbetinde. demek ki olacak. ingilizce bilenleriniz için bir link. geniş çaplı bir röportaj her konuda. ctrl f ile rus armageddon mehdi(mahdi) jesus gibi kelimeleri yazıp saatlerce okuyabilirsiniz.

http://shaykhnazim.islam.education.ayar.org/?paged=13

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 22.09.09, 03:18 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Şeyh Nazım Kıbrısi Hz.:

Ey insanlar, gelecek günleriniz için mutlu ve sevinçli olmalısınız. Ve çok şerefli ve çok hayat dolu ve çok güzel ve hoşnut ve çok süslü. Beklenmedik işaretler zuhur edecek ulaşır milyonlarca ve milyarlarca ve trilyonlarca senelerde ulaşamayacaksın. Bakmak, görmek için ve hoşnut olmak için. ALLAHU EKBER!

16 Eylül 2009, Lefke

;)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 22.09.09, 11:33 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ruhan yazdı:
Şeyh Nazım Kıbrısi Hz.:

Ey insanlar, gelecek günleriniz için mutlu ve sevinçli olmalısınız. Ve çok şerefli ve çok hayat dolu ve çok güzel ve hoşnut ve çok süslü. Beklenmedik işaretler zuhur edecek ulaşır milyonlarca ve milyarlarca ve trilyonlarca senelerde ulaşamayacaksın. Bakmak, görmek için ve hoşnut olmak için. ALLAHU EKBER!

16 Eylül 2009, Lefke

;)

ALLAHU EKBER! ;)

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:13 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

Ruhan yazdı:
Dede Paşa Hz.lerinin de ta 1970'lerde "Bugünün gençleri Mehdi As'ı görecekler" dediğini işitmiştik, eskilerden.

O nedenle, kalbim, daha asırlar var diyenlere kani olmuyor.

mehdi r.a dahi tarih verenlerin ekserisi yanıldı.ali haydar efendi r.a hazretleri verdiği tarih çıkmayınca ruhul beyan sahibinin tefsirinin kenarına hani ne oldu diye manalı bir nokta düşmüşdür..yani keşifde hata olur.!!!

cübbeli tarih verirken kesin demiyor .imam rabbani r.a beyanına göre daha en azından 70-80 sene var diyor..!! ki hakketen ona bakılmalıdır.!!

ekmel mürşid-i kamil şeyhim mahmud efendi r.a dahi daha zaman var demişdir..

kısa ve öz bu bilgi kafiidir..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 14:21 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

birde merak etdiğim niye bu kadar zaman tarih peşinde koşmaktasınız ki.? bırakın mevlaya işleri kendi işinize bakın..çıkışının alametlerini bilin kafidir..

ben şahsen kesin verilen tarihlerin hiç birine bakmıyorum..:=)

pek çok zattan mehdinin çıkışına dahi haberler ekleniyor değişik forumlara..hatda kimilerine göre çıkmış olması lazım idi şu an.ben bunları nakletsem belki burda kıyamet kopacak :=)

kimilerine göre 3-4 sene sonra çıkacak 2012 de vesaire..

neyse..ben konuyu önemsemiyorum fazla..

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05.10.09, 17:40 #mesajın linki (?)
Moderator
Kullanıcı avatarı

Kendine makam biçip bir yerlerde görenler ve Mehdi ile kendilerinin alakadar olduklarını söyleyenler ile cemaatlerinin durumunu merak ediyorum bende. Ya çıkmazsa 10 yıl içerisinde ne olacak?

Söylediklerine göre kimisi için keşifte hata etmiştir denilebilir ama kimini bu şekilde kurtarmak da mümkün olmayabilir.

İşin doğrusunu Allah bilir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 08.10.09, 11:35 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

bana görede 2012 yılı mehdi as aşikar olarak çıkacağı yıldır.Allah bilir. "o çıkana kadar da kan gövdeyi götürecek. 6 da 5 insan ölecektir"(benim laflarım değil bunlar). e beni alakadar etmiyor diyorsunuz maşallah en fazla siz yorum ypmışsınız :?: dahası bir asır sonra felan da çıkmayacaktır MANTIK buna izin vermez. birde hakikaten ona bakılmalıdır diyorsunuz. bende sizin hangi dünyada yaşadığınızı merak ediyorum. dört oda içinde değil insan içinde nasıl ona bakın! ha ben 2012 diyorum belki 2014 olur belki 2020 olur. ama büyük ihtimal şu olan olaylar ışığında 3 sene sonra mübarek olacaktır. Nazım kıbrısi hz leride 3 gün önce yaptığı sohbette benim görevim hz isa inince buraları temiz bulması demiştir. dahası hadisi şeriflerin çoğunluğunun, kör olanlara bile gözlerine kadar sokulması. dahası "SİSTEMİN ELLE DEĞİŞTİRİLEMEZ" olması mehdi a.s ın bu yüzyılda gelip batılı def edeceğinin delilidir. yok inanmayan inanmasın, istemeyen istemesin, istemeyen yetişmesin.

ha bir sürü cemaat var şuncusu buncusu haruncusu ne biliyim siyasi parti liderlerini mehdi göstermeleri veya kitaplara mehdi demeler kendilerini mehdi as ın askeri saymalar felan. bu boş laflarla benim işim olmaz. yok siz o kadar da önemli değil çok kafanı yorma diyorsanız hala LÜTFEN bir daha benim konuma yorum yazmayın. ben bu konuda bunu tartışacağım. elime geçen bilgileride paylaşacağım. Lakin her paylaşımım dan sonra şu tarihi verme bu olayı söyleme peygamber efendimize kurana inanmayan ona niye inansın. şunda hata olur bir sonraki yüzyıla kalır felan inanın benim şevkimi kırıyorsunuz. unutmayın belki bunu okuyup mutlu olan vardır.

Cinnü bırak can ara bul
Bir Kâmil İnsan ara bul

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 09.10.09, 19:48 #mesajın linki (?)
Kullanıcı avatarı

İbni Münavi diyor ki: "Danyal (a.s.)in kitabında şöyle yazılıdır" Süfyanlar 3 tanedir, Mehdiler de 3'tür. 1. Süfyan çıkıp adı sanı yayıldığında ona karşı 1. Mehdi, 2. Süfyana karşı 2. Mehdi, 3. Süfyana karşı da Hz. Muhammed Mehdi çıkacak ve Allah-u Teala daha önce fesada uğrayanları ve iman ehlini onunla kurtaracaktır. Sünnetler onunla ihya edilecek bidat ateşleri de onunla sönecektir. Onun zamanında insanlar aziz olacak ve kendi muhaliflerine galip geleceklerdir. Güzel bir hayat sürülecek, yer ve gök bereketini artıracak, bu durum 7 yıl sürdükten sonra Mehdi
vefat edecektir. (*)

(*)Bu hadis Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman isimli kitabın Süleymaniye Kütüphanesinde bulunan el yazılı bir nüshasında mevcuttur.

:mrgreen:

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 121 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: